Johna F. Kenneyho zabily tajné služby USA

Z Atlas konspirací
Přejít na:navigace, hledání

Atentát na Johna Fitzeralda Kennedyho uskutečněný Harveym Lee Oswaldem v roce je jednou z událostí, kolem které se vytvářejí stále nové a propracovanější konspirační teorie a to i desítky let poté, co byl případ uzavřen.

Jednou z nejrozšířenějších teorií je ta, která tvrdí (podobně jako v případě Martina L. Kinga), že za atentátem stály tajné služby USA a že Harvey Lee Oswald měl být agentem CIA, která se potřebovala tehdejšího amerického prezidenta efektivně zbavit.

Další verze této teorie označují za konspirátory stát Izrael, organizovaný zločin a ""deep state"" struktury v USA, kubánskou vládu či jednotlivce jako Lyndon Johson, Edgar Hoover, George H. W. Bush, Fidel Castro, případně organizace jako FBI, John Birch Society, KGB a další.

Zdroj:

http://nymag.com/news/features/conspiracy-theories/jfk-murder/

https://www.history.com/news/why-the-public-stopped-believing-the-government-about-jfks-murder

Původ: 60. léta

Domácí příklady

Server StřípkyZeSvěta.cz a Nová republika: Paul Craig Roberts: Kdo a proč zabil Johna F. Kennedyho i Bobbyho http://www.novarepublika.cz/2016/02/paul-craig-roberts-kdo-proc-zabil-johna.html a http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/1537/paul-craig-roberts-kdo-a-proc-zabil-jfk-i-bobbyho

Server Rukojmí: Rozhovor s americkou kongresmankou Cynthií McKinney: Kdo zabil Kennedyho? http://www.rukojmi.cz/clanky/3377-rozhovor-s-americkou-kongresmankou-cynthii-mckinney-kdo-zabil-kennedyho