Očkování MMR vakcínou způsobuje autismus

Z Atlas konspirací
Verze z 29. 5. 2021, 08:15, kterou vytvořil User (diskuse | příspěvky) (→‎Domácí zdroje)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na:navigace, hledání


V roce 1998 vyšla ve vědeckém časopisu The Lancet studie doktora Andrew J. Wakefielda, která tvrdila, že po očkování tzv. MMR vakcínou (vakcína proti spalničkám, příušnicím a zarděnkám) dochází u očkovaných dětí k výskytu střevních lézí, které dle dalších nerelevantních studií dle autorů studie vedou k rozvoji autismu a dalších vývojových vad u dětí.

Další studie tyto závěry nepotvrdily, naopak se zjistilo, že závěry původní studie byly špatně interpretovány a že doktor Wakefield díky výsledkům profitoval ve své vlastní lékařské praxi. Radil totiž rodičům, aby nechaly své děti očkovat pro každou nemoc zvlášť a ne hromadně, jak je to běžnější.

Až v roce 2010 byl článek stažen z důvodu porušení vědecké etiky autorů výzkumu. Mezitím ale zejména díky rychlému šíření informací skrze internet vzniklo tzv. antivakcinační hnutí, které nabádá rodiče, aby své děti nenechávali kvůli obavám z autismu očkovat. I díky tomu se snížila proočkovanost obyvatelstva různých evropských zemí (např. ve Velké Británii za dobu 6 let klesla proočkovanost z 91 % na 50 %) a zejména spalničky se vyskytují častěji než kdykoliv předtím.

Tyto konspirace se vrátili v době pandemie COVIDu-19 ve variantě spojené s mRNA vakcínami používanými některými typy očkování proti COVID-19.

https://www.vaxreport.org/index.php?option=com_content&view=article&id=579&Itemid=884

Původ: vědecký časopis, 90. léta 20. století

Autor: Andrew J. Wakefield

Domácí zdroje

Server Otevři svou mysl: Naše očkované vs neočkované dítě – příběh rodiny s autistickým chlapcem

Server Rizika vakcín: Odhalení vakcín – Epizoda 1 – O autismu, neštovicích a farmaceutickém lobby